Закупівлі товарів з визначеним ступенем локалізації: що радить Мінекономіки
Мінекономіки нагадало про обов’язок замовників застосовувати обов’язкові вимоги щодо наявності встановленого Законом № 922 ступеня локалізації виробництва під час закупівлі визначеного переліку товарів.
Щоб спростити замовникам закупівлі, які підпадають під вимоги щодо локалізації, Мінекономіки сформувало три поради:
- оголошувати закупівлю навіть тоді, коли за попереднім аналізом не знайшли потрібного товару у переліку товарів з підтвердженим ступенем локалізації (далі — Перелік). Адже під час подання тендерних пропозицій виробники можуть внести свій товар до Переліку та взяти участь у закупівлі.
- проводити попередню роботу з виробниками необхідного товару. Замовник може інформувати їх про заплановані закупівлі та необхідність внести товар, що вони виробляють, до Переліку для подальшої участі в закупівлі.
- звертатися за інформацією про наявних в Україні виробників необхідних товарів та їх контакти до профільних асоціацій чи спілок виробників, а також Федерації роботодавців України.
Нагадаємо, що замовник застосовує вимоги пункту 6-1 розділу Х Закону № 922, якщо вартість предмета закупівлі, вказаного у переліку (зокрема робіт чи послуг, якщо виконання таких робіт чи надання послуг передбачає набуття замовником у власність товарів, визначених переліком), становить або перевищує 200 тис. грн. Замовник не ураховує вимоги щодо ступеня локалізації у закупівлі, що підпадає під дію Закону України «Про приєднання України до Угоди про державні закупівлі» від 16.03.2016 № 1029-VIII, а також положень про державні закупівлі інших міжнародних договорів України, згоду на обов’язковість яких надала ВРУ.