Зміни до Закону про публічні закупівлі щодо системи медичних закупівель
ВРУ розглядає проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо удосконалення системи медичних закупівель № 10282 (далі — законопроєкт).
За пояснювальною запискою запропоновані у законопроєкті зміни дадуть змогу:
1) КМУ формувати та затверджувати перелік лікарських засобів та медичних виробів, які слід закуповувати винятково з використанням електронних каталогів;
2) виключити пороги для використання електронних каталогів;
3) врегулювати агреговані закупівлі товарів та зведення потреби замовників під час закупівлі товарів через ЦЗО та/або з використанням електронного каталогу;
4) використовувати переговорну процедуру під час закупівель ЦЗО;
5) закуповувати лікарські засоби та медичні вироби спільно з іншими державами Європейського Союзу.
Законопроєкт запроваджує визначення нового терміна «агрегована закупівля». Це — придбання ЦЗО товарів, послуг (крім поточного ремонту) на підставі зведеної потреби в аналогічних товарах, послугах (крім поточного ремонту) в інтересах замовників відповідно до Закону № 922.
До статті 3 Закону № 922 пропонують додати нове положення:
«4. У разі коли замовники здійснюють закупівлі лікарських засобів та медичних виробів за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України, такі закупівлі незалежно від їх вартісних меж здійснюються виключно з використанням електронного каталогу відповідно до порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого КМУ. У разі коли закупівля з використанням електронного каталогу не відбулася, замовник здійснює закупівлю шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному цим Законом, не збільшуючи при цьому очікувану вартість закупівлі, або повторно з використанням електронного каталогу відповідно до порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого КМУ. Типові форми договорів про закупівлю лікарських засобів та медичних виробів, які закуповуються з використанням електронного каталогу, затверджуються Кабінетом Міністрів України. Порядок розробки інформації про технічні, якісні та інші характеристики медичних виробів, що закуповуються через електронний каталог, затверджується КМУ».
Окрім цього, з-під дії Закону № 922 планують вивести випадки, якщо предметом закупівлі є лікарські засоби, медичні вироби та допоміжні засоби до них, закупівлі яких здійснює МОЗ та/або ДП «Медичні закупівлі України», спільно з країнами Європейського Союзу, за переліком, визначеним КМУ.