Керуємо ризиками
Ризик давно вже став частиною нашого життя. Ми звикли до нього, адаптувалися, тому часом втрачаємо пильність. Однак найкраща модель «стосунків» з ризиком — керувати ним. Принаймні там, де це можливо.
У роботі часто ми ризикуємо через те, що законодавство не пояснює чітко, як діяти в конкретному випадку. От як з відміною відкритих торгів через неможливість усунути порушення. Ні переліку таких порушень, ні їхніх ознак, ні документів на підтвердження об’єктивності обставин не знаходимо в нормах. Проте АМКУ часто під час оскарження задовольняє вимоги учасників та визнає відміну торгів безпідставною. Тож розглянемо разом приклади з практики моніторингу та оскарження, щоб виокремити головні ризики. Сформулюємо загальні правила до документів, потрібних замовнику для підтвердження правомірності відміни відкритих торгів за підпунктом 2 пункту 50 Особливостей. Поставимо ті ризики на місце.
На уповноважену особу ризики можуть чигати які і де завгодно. Наприклад, корупційні під час планування. Керувати ними допоможе шпаргалка за матеріалами НАЗК — підкажемо, яких ризиків остерігатися УО та як їх уникнути. А ще — що робити керівникові, аби налагодити процес планування безпечно.
Підстрахуємо від ризиків, коли визначаєте предмет закупівлі для прямого договору та вносите інформацію про нього в ЕСЗ. А також — коли вносите зміни до предмета такого договору. Саме ці порушення часто моніторять аудитори — проаналізуємо їх на прикладах.
Ви правильно керуєте ризиками в роботі — ставите нам запитання і на Гарячій лінії, і в чат-вікні. А ми відповідаємо:
- яким документом підтверджувати потребу в додаткових обсягах електроенергії;
- чи оприлюднювати інформацію в ЕСЗ у разі зміни ціни за формульним ціноутворенням без додаткової угоди;
- які документи необхідні для договору на закупівлю послуг з адвокатської діяльності.
Що вам за таку ризикову роботу заплатять — доплату чи надбавку — теж у рубриці «Запитання — відповідь».
Цього місяця є один зовсім не страшний ризик — проґавити професійне свято. Воно неофіційне, але хто ж нам, керівникам ризиками, заборонить незайвий раз привітати одне одного як крутих фахівців і побажати… якомога менше ризикувати. І хай це буде можливо.
Чекаємо на вас на Гарячій лінії Держзакупівель
Телефон: 0 800 21 12 22
Світлана Губенко,
головний редактор журналу «Держзакупівлі»
|
Держзакупівлі 0 800 21 12 20 Шеф-редактор, відповідальний за випуск Оксана Соколова Головний редактор Світлана Губенко Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів. Позиція редакції може не збігатися з позицією автора. Передрук матеріалів журналу «Держзакупівлі», будь-яке їх цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу Видавця. Журнал розповсюджується лише за передплатою, яку можна оформити в редакції. © Цифрове видавництво Експертус, 2024 |
Київ
2024