3
Березень 2024року
моніторимо зміни
що змінилося

КМУ розширюватиме вимоги для закупівель у вітчизняних виробників

КМУ найближчим часом планує задіяти низку інструментів допомоги вітчизняному товаровиробнику. Перший з-поміж них — публічні закупівлі.

«Будемо розширювати перелік категорій товарів, що мають закуповуватися у локального виробника. Зокрема йдеться про розширення локалізації на оборонні закупівлі», — наголосив Денис Шмигаль під час презентації Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні».

Прем’єр-міністр зауважив, що про обмеження для іноземних товарів не йдеться. Мова про стимули, які допоможуть українським підприємцям зайняти свої ніші на внутрішньому ринку та вийти на ринки зовнішні. Зокрема, додатково планують активізувати програму «Шкільний автобус», щоб закупити 1,5 тис. автобусів за три роки в українських виробників.

Другий інструмент — це компенсації. У держбюджет на 2024 рік закладено 1 млрд грн на компенсацію коштів за придбану сільгосптехніку вітчизняного виробництва. У перспективі це може створити 9 тис. нових робочих місць та згенерувати до 1,5 млрд грн податків у бюджет.

«Бачимо, що ця програма є затребуваною — маємо вже 4 тис. заявок. Тому плануємо поширити такий же механізм на всю техніку, що вироблена в Україні. На спеціальну і будівельну, комунальну техніку тощо. Також це має стати стимулом, що вдихне нове життя в український автопром», — зазначив прем’єр-міністр.

Автоматичні ризик-індикатори в закупівлях оновлять до 1 серпня 2024 року
№ 3, 2024
Як АМКУ перевірятиме суб’єктів господарювання та ОМС