5
Травень 2024року
слово редактора

Три випадки, які не стануть судовими

Нема нічого гіршого в детективі, як дізнатися наперед, чим він закінчиться. Проте ми таки почнемо одразу з розв’язки, точніше трьох. Одного керівника замовника оштрафували на 25 тисяч гривень. Другого — позбавили волі на рік, третього — на чотири роки плюс штраф. І все за порушення під час внесення змін до договору. Вам ми допоможемо не стати персонажем судової практики — підкажемо, чому керівник замовника має контролювати внесення змін до договору.

Схоже, деякі учасники полюбляють детективну інтригу. А може, просто не знають, що через демпінг цін можна опинитися аж у суді. Звісно, якщо замовники вміють протидіяти таким хитрощам. Підкажемо 4 антидемпінгові заходи в публічних закупівлях і проілюструємо їх судовими справами, коли замовники змогли стягнути фінансові санкції за договорами, що уклали з учасниками за заниженою ціновою пропозицією. До речі, як перевірити і відхилити учасника без абзацу 14 пункту 47 — теж у розв’язках цього номера.

Інтригу у вашу роботу вносять новації в законодавстві. Хоча тут — жодних детективних історій: ми ж маємо звичку розкривати всі законодавчі карти. Цього разу унаочнили в трьох таблицях зміни в положеннях Порядку № 309, строки реєстрації зобов’язань за укладеними договорами та заходи впливу за порушення порядку взяття та реєстрації бюджетних зобов’язань. Підказали, що врахувати під час закупівлі, — навели випадки, коли казначеї не проводять платежів та коли не зареєструють зобов’язань.

Випадків у закупівельній практиці, які можуть стати судовими, більше ніж три. Ми їх кількість зменшуємо на сторінках журналу — хай ваша робота йде за простим, спокійним сюжетом.

Більше розгадок закупівельних інтриг — на Гарячій лінії Держзакупівель

Телефон: 0 800 21 12 22

Світлана Губенко,
головний редактор журналу «Держзакупівлі»


Абаімова Ніна — консультант з публічних закупівель Артеменко Крістіна — консультант з публічних закупівель в будівництві
Заєць Наталія — консультант з публічних закупівель, канд. екон. наук
Колісник Тетяна — консультант з публічних закупівель
Масляна Інна — консультант з публічних закупівель
Мішта Тетяна — заступник директора департаменту публічних закупівель, конкурентної політики та гуманітарної сфери Мінекономіки
Соколова Оксана — шеф-редактор Експертус Держзакупівль Степанова Олена — директор ТОВ «СІ БІЗНЕС КОНСАЛТИНГ»
Шатковський Олександр — міжнародний консультант з публічних закупівель Шимко Наталія — заступник генерального директора ДП «Прозорро»
Ясинська Мирослава — консультант з публічних закупівельДержзакупівлі

0 44 586 56 06

0 800 21 12 20 

shop.expertus.media

dzakupivli.com.ua

Шеф-редактор, відповідальний за випуск

Оксана Соколова  

[email protected]

Головний редактор  

Світлана Губенко  

[email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів. Позиція редакції може не збігатися з позицією автора.

Передрук матеріалів журналу «Держзакупівлі», будь-яке їх цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу Видавця.

Журнал розповсюджується лише за передплатою, яку можна оформити в редакції.

© Цифрове видавництво Експертус, 2024

Київ
2024


№ 5, 2024
Правила роботи сервісу «Гаряча лінія Держзакупівель» під час війни