10
Жовтень 2022року
запитуєте—відповідаємо

У замовника триває закупівля, яку він не встигне завершити до набрання чинності Особливостями: як бути

На запитання наших читачів відповідає Ганна Севостьянова,
консультант з публічних закупівель, канд. економ. наук, Київ

Замовник розпочав закупівлі за Постановою № 169 та Законом № 922. Якщо під час перебігу цих закупівель КМУ прийме нову постанову, що змінить порядок проведення закупівель на період дії воєнного стану, як діяти замовнику?

Якщо замовник розпочав закупівлю або за Постановою № 169, або за Законом № 922, він завершує її за тим нормативно правовим актом, яким керувався від початку.

Де про це подивитися:

ст. 58 Конституції України

Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Отже, вони поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після набуття ними чинності.

Проєкт нової постанови КМУ, оприлюднений на сайті Мін­еко­но­міки, також передбачає дії замовника, який не встиг завершити закупівлю. А саме:

  • закупівлю завершують у порядку, що діяв до набрання чинності новою постановою;
  • звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ, у закупівлях за Постановою № 169, а також договір про закупівлю, всі додатки та зміни до нього після його укладення замовник оприлюднює протягом 90 днів з дня припинення або скасування правового режиму воєнного стану в Україні, якщо не оприлюднив такої інформації до набрання чинності новою Постановою.
Коли можна закупити електроенергію за прямим договором за Постановою № 169
№ 10, 2022
Зразки та пам’ятки, наведені у журналі «Держзакупівлі» № 10/2022