КМУ відкоригував порядок розроблення та затвердження містобудівної документації
КМУ вніс зміни до Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації, затвердженого постановою КМУ від 01.09.2021 № 926. Передусім зазнав змін механізм, що стосується проєктів містобудівної документації на місцевому рівні.
Зокрема, змінами визначили, що виконавчий орган сільської, селищної і міської ради, КМДА є замовником розроблення містобудівної документації на місцевому рівні (комплексного плану, проєктів містобудівної документації на місцевому рівні, детальних планів територій). Він організовує розроблення, внесення змін та подання генерального плану населеного пункту на розгляд відповідної сільської, селищної, міської ради, незалежно від визначених відповідно до закону джерел фінансування.
На основному етапі замовник має надати розробнику картографічну основу у цифровій формі в Державній геодезичній референцній системі координат УСК-2000, складену відповідно до вимог законодавства, через Єдину державну електронну систему у сфері будівництва (далі — Система). Замовник попередньо завантажує її до Системи та засвідчує її актуальність на рік розроблення містобудівної документації на місцевому рівні — накладає КЕП.
На завершальному етапі передбачений обов’язок виконавчого органу сільської, селищної, міської ради забезпечити доступ до матеріалів містобудівної документації на місцевому рівні, додатково до надання їх за запитом на інформацію та оприлюднення у формі відкритих даних. А саме оприлюднити метадані на національному геопорталі та забезпечити доступ до відповідних геопросторових даних на геоінформаційних сервісах типу WFS геопорталів держателів даних або національного геопорталу.
Склад матеріалів містобудівної документації на місцевому рівні тепер чітко визначений.
Змінами розмежовані орієнтовні строки реалізації, які має містити перелік проєктних рішень містобудівної документації. Йдеться про орієнтовні строки реалізації (протягом короткострокового (до п’яти років), середньострокового (шість — десять років) та довгострокового (понад 10 років) періодів, для короткострокового періоду — із зазначенням року).