12
Грудень 2023року
Експертус Держзакупівлі пояснює

Лікарські засоби: яку інформацію зазначати в ЕСЗ, якщо предмет закупівлі має номенклатуру

Яку інформацію зазначити в ЕСЗ, якщо предмет закупівлі «лікарські засоби» має декілька номенклатурних позицій?


Ще більше

відеопояснень у добірці

Пояснює Тетяна Колісник, консультант з публічних закупівель

«Порядок оприлюднення інформації в електронній системі закупівель Мінекономіки затвердило наказом від 11.06.2020 № 1082 (далі — Порядок № 1082). Ключовими для нас будуть пункти 12, 13, 14 Порядку № 1082.

Пункт 12 Порядку № 1082 наголошує на тому, що під час розміщення в ЕСЗ інформації про предмет закупівлі в окремих полях зазначається інформація щодо:

  • назви предмета закупівлі;
  • коду предмета закупівлі відповідно до класифікаторів.

Пункт 13 Порядку № 1082 наголошує на тому, що додатково в електронних полях ЕСЗ зазначаємо міжнародну непатентовану назву лікарського засобу.

Якщо предмет закупівлі містить два та більше лікарських засобів, замовник зазначає міжнародну непатентовану назву кожного лікарського засобу.

А пункт 14 Порядку № 1082 наголошує на тому, що додатково до інформації, яку внесли в ЕСЗ за вимогами пункти 12 та 13 Порядку № 1082, обов’язково зазначається:

  • назва товару чи послуги кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі;
  • код товару чи послуги, визначений згідно з Єдиним закупівельним словником, що найбільш відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі.

Зважте, що інформація за пунктом 14 Порядку № 1082 зазначається саме в оголошенні і повідомленні про намір укласти договір про закупівлю.

Тому для предмета закупівлі лікарські засоби, якщо такий предмет закупівлі містить кілька номенклатурних позицій, в ЕСЗ обов’язково ми вказуємо назву та код за показником третьої цифри Єдиного закупівельного словника. І для кожної номенклатурної позиції зазначається міжнародна непатентована назва.

Якщо ми проводимо відкриті торги, а також для тих замовників, які, наприклад, згідно з вимогами Постанови № 1275 проводять спрощену закупівлю, — обов’язково зазначається назва кожної номенклатурної позиції лікарського засобу.

І якщо ми говоримо про проведення відкритих торгів чи спрощеної закупівлі, то обов’язково вказується код кожної номенклатурної позиції лікарського засобу за Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі.

Зважайте також на практику проведення моніторингів з боку Держаудитслужби та її територіальних підрозділів.

Держаудитслужба вважає, що в якості коду, який повинен найбільше охарактеризувати назву номенклатурної позиції, у випадку з лікарськими засобами, це повинні бути показники четвертої — восьмої цифр Єдиного закупівельного словника.

Отже, в ЕСЗ для предмета закупівлі лікарські засоби зазначається:

  • назва та код за показником третьої цифри Єдиного закупівельного словника;
  • МНН кожного лікарського засобу;
  • назва кожної номенклатурної позиції лікарського засобу (в оголошенні про проведення відкритих торгів, спрощеної закупівлі);
  • код кожної номенклатурної позиції лікарського засобу за Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі (показник четвертої — восьмої цифр Єдиного закупівельного словника) — в оголошенні про проведення відкритих торгів, спрощеної закупівлі».
Чи не буде порушенням, якщо обрати назву закупівлі «Запит ціни пропозицій» замість «Запит пропозицій постачальників»
№ 12, 2023
Медичні вироби: яку інформацію зазначити в ЕСЗ, якщо предмет закупівлі має номенклатуру