12
Грудень 2023року
Експертус Держзакупівлі пояснює

Чи не буде порушенням, якщо обрати назву закупівлі «Запит ціни пропозицій» замість «Запит пропозицій постачальників»

Чи не вважатиметься порушенням закупівля в електронному каталозі, якщо обрати назву закупівлі «Запит ціни пропозицій» замість «Запит пропозицій постачальників» (як це відображається на сьогодні на деяких майданчиках)?


Ще більше

відеопояснень у добірці

Пояснює Тетяна Колісник, консультант з публічних закупівель

«Термінологія, яка використовується в електронному каталозі саме в ЕСЗ, не узгоджується із термінологією чинного законодавства. Тож замовників турбує, чи не вважатиметься порушенням закупівля в електронному каталозі, якщо обрати назву закупівлі «Запит ціни пропозицій» замість «Запит пропозицій постачальників», як це відображається сьогодні на деяких майданчиках.

Слід констатувати, що на сьогодні в ЕСЗ, зокрема на вебпорталі з питань публічних закупівель, цей вид закупівлі звучить як запит (ціни) пропозицій.

Звернімо увагу на нормативні акти, які регламентують це питання.

Мінекономіки наказом від 11.06.2020 № 1082 затвердило Порядок розміщення інформації про публічні закупівлі в електронній системі закупівель (далі — Порядок № 1082). Пункт 3 Порядку № 1082 вказує на те, що розміщення інформації в ЕСЗ здійснюється замовником/ЦЗО/учасником/постачальником/органом оскарження/органами держфінконтролю шляхом:

  • заповнення електронних полів, визначених адміністратором і реалізованих в ЕСЗ; та
  • завантаження відповідних документів через автоматизоване робоче місце замовника/ЦЗО/учасника/постачальника/органу оскарження/органів держфінконтролю.

На жаль, технічно інші моменти не врегульовані. Тому чи не вважатиметься все ж таки порушенням, якщо в ЕСЗ на сьогодні актуальною є назва «Запит ціни пропозицій» замість «Запит пропозицій постачальників»?

Як замовники ми повинні розуміти, що саме з огляду на пункт 3 Порядку № 1082 ми заповнюємо ті поля в ЕСЗ, які розроблені адміністратором системи. Тобто у нас немає повноважень і технічних можливостей щось змінити.

Тому замовники заповнюють те, що пропонує ЕСЗ.

Звичайно, додатково, скажімо, щоб довести відсутність порушень, якщо хтось звинувачуватиме в порушеннях, або підтвердити ту обставину, що це сталося не з вини закупівельника і що саме в такий спосіб на сьогодні працює ЕСЗ, можна рекомендувати звертатися до адміністратора ЕСЗ: до Prozorro або до майданчика, на якому працює замовник.

Також рекомендую відстежувати інформаційні повідомлення або публікації, зокрема, на Infobox. Технічні питання там висвітлюються часто, і завдання закупівельника — зберегти цей матеріал».

Вимога в ТД надати зразок товару: як потім відхиляти за неналежну якість
№ 12, 2023
Лікарські засоби: яку інформацію зазначати в ЕСЗ, якщо предмет закупівлі має номенклатуру