Дихання як джерело енергії та духовного здоров’я
1 листопада стартував Місячник здоров'я від Експертус, покликаний допомогти вам, любі читачі, підтримувати власне ментальне і фізичне здоров'я. Адже неможливо підтримувати дітей, коли не маєш для цього ресурсу. Як же допомогти собі бути в ресурсі, коли ти постійно перебуваєш у стресі? Для цього є багато способів, зокрема міцний сон, корисна їжа, активний рух.
Перший тиждень марафону здоров'я ми присвятимо одному з найдоступніших способів для кожного з нас — дихальній гімнастиці.
Чому дихання?
Для людини процес дихання настільки природний, що вона його практично не помічає. Проте, якщо без їжі людина може прожити кілька тижнів, без води — кілька днів, то без дихання лише кілька хвилин. Робота дихальної системи не зупиняється з моменту народження і до самої смерті. Людина продовжує дихати, навіть перебуваючи без свідомості. У середньому за рік доросла людина робить близько 7,5—8,5 млн вдихів і видихів. Завдяки дихальній системі людина може розмовляти. А ще дихальна система людини відіграє роль своєрідного фільтра. Повітря, проходячи через неї, очищається від пилу та інших дрібних частинок, а заодно охолоджується / нагрівається до прийнятної температури. Під час інтенсивних фізичних навантажень людина за хвилину споживає до 2500 мл кисню, хоча в розслабленому стані його споживання у 8—10 разів нижче. Цікаво, що в середньому об'єм легенів дорослої людини становить близько 5 літрів. Близько 10% з них задіяно не в поглинанні кисню, а в постійному видаленні вуглекислого газу, який ми видихаємо. А ви знали, що площа легенів дорослої людини майже дорівнює площі тенісного корту? Дивовижно…
Природно, що під час Місяця здоров'я ми вирішили попіклуватися саме про нашу дихальну систему. За допомогою дихання можна легко й швидко нормалізувати свій психологічний стан. Дихальна гімнастика – універсальний спосіб загального оздоровлення організму й лікування багатьох захворювань.
Гімнастика для дихання:
- зміцнює дихальну мускулатури;
- збільшує об'єм легенів;
- зміцнює імунітет;
- покращує вентиляцію нижніх відділів легенів;
- розслаблює та знімає напругу за стресу та неврозів;
- нормалізує темп дихання та вимову.
Пам’ятаймо, що кожен вдих — це маленький інсрумент, щоб зарядитися енергією. Тож дихайте на повні груди та будьте здорові!